Gdańska szkoła języka polskiego

To nauka mówienia i rozumienia

Na kursie polskiego najważniejsza jest komunikacja

. Tego uczymy. W tym się specjalizujemy. W tym jesteśmy najlepsi.

Bardzo dobre efekty nauczania w naszej szkole, nie są dziełem przypadku. To przede wszystkim zasługa bardzo kompetentnej kadry pedagogicznej oraz stosowanej przez nią komunikatywnej metody nauki polskiego. Połączenie tych dwóch czynników, przynosi naszym zdaniem najlepsze rezultaty.

Czym charakteryzuje się komunikatywna nauka języka polskiego?

- W całym procesie nauki ważna jest ekspresja wyrażania swoich emocji, poglądów i zdania

- Nauka przebiega przez mówienie i prowadzenie dialogów

- Kursanci odgrywają sceny, wcielają się w różne role i odtwarzają przebieg różnych sytuacji z życia codziennego

- Każde zajęcia umacniają ich dotychczasowe umiejętności i wiarę w siebie

- Regularnie następuje powiększenie zasobów słownictwa

- Zajęcia aktywizują każdego kursanta w równym stopniu – sprzyja to równoległemu progresowi

- Błędy nie są tak ważne, jak płynna i zrozumiała komunikacja

- W nauce stosuje się autentyczne teksty, przydatne w codziennym życiu

- Następuje poprawa rozumienia języka polskiego ze słuchu i pisma

- Metoda komunikatywna może być stosowana na każdym etapie znajomości języka obcego

- Jest to metoda ciekawa i zróżnicowana, przez co nauka nie staje się przykrym obowiązkiem

- Ewentualne błędy są szybko wychwytywane przez nauczyciela i korygowane

- Na pierwszym miejscu stawiana jest płynność mówienia i zrozumiałe wyrażanie swojego zdania.

W naszej szkole języka polskiego:

wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dopasowujemy program nauczania do Państwa wymagań. Chcąc aby efekty pojawiły się w jak najszybszym czasie, elastycznie dopasowujemy harmonogram zajęć do możliwości kursantów, dając również możliwość prowadzenia zajęć w Państwa firmie.